W naszej szkole od ubiegłego działa Szkolne Koło PCK oraz z Klub Wiewiórka w Oddziale Przedszkolnym. Należy do niego 15 członków. Opiekunami SK PCK są p. Anna Sobiecka i p. Marta Machowska oraz
p. Agata Skonieczna.

Wolontariusze biorą udział w wielu ogólnopolskich akcjach charytatywnych min. „Gorączka Złota”, „ Dziel się uśmiechem”, „ Czerwonokrzyska Gwiazdka”. W ramach akcji prowadzone są zbiórki artykułów spożywczych oraz kwesty pieniężne na terenie szkoły, jak również na terenie hipermarketów w Płocku.

Nasi uczniowie wykonują ozdoby, kartki świąteczne dla Seniorów oraz szyją kropelki krwi, które przekazywane są Honorowym Krwiodawcom. Prowadzą szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Bieżące informacje dotyczące działalności SK PCK umieszczane są na szkolnej gazetce.

oprac. p. Anna Sobiecka

Wydarzenia w roku szkolnym 2023/2024

Udział w fabularnej grze miejskiej pt.,, Bądź świadomy.” Bądź aktywny.” Bądź z nami.” Gra zorganizowana była przez Oddział Rejonowy PCK w Płocku. Polegała ona na wykonywaniu różnych zadań, była to też świetna okazja do zwiedzania ciekawych zakątków miasta Płocka.

1 grudnia nasi uczniowie ze Szkolnego Koła PCK brali udział w akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka” na terenie hipermarketu Auchan. Zbieraliśmy artykuły spożywcze ,które zostaną przekazane na święta dla dzieci, osób starszych i chorych będących w trudnej sytuacji materialnej.